ďťż

grueneberg

Witam,

nasze miejsca postojowe - mam 3 kwestie ich dotyczące, mianowicie:

1. Czy w najbliższym czasie zostanie wyjaśnione jak "głosuje" garaż ?

2. Co dalej z wilgocią ?

3. Jak pewnie większość użytkowników zauważyła, szerokość drogi manewrowej w naszym garażu jest sporym utrudnieniem przy parkowaniu.

Czy ktoś pofatygował się ją pomierzyć ? Mi wyszło , że ma 470 cm, a minimalna szerokość drogi manewrowej to 550 cm przy parkowaniu prostopadłym (tak mówi ustawa).

Czy to kolejna z rzeczy na naszym osiedlu wykonana niezgodnie z przepisami ? Kto zatwierdza taką budowę, kto wydaje zezwolenie na użytkowanie takiego lokalu

Bardzo proszę nasz Zarząd o zajęcie stanowiska w tej sprawie.
Chłopaki, trzymajcie się dzielnie i jak by sie przydała, służę pomocą.

Marek


Witaj Wtorku,

Odnośnie głosowania lokalu "garaż" przygotujemy taką uchwałę. Na daną chwilę przejęcia zarządu nie zostało ukonstytuowane, nie mamy plany gospodarczego i kilku ważnych uchwał.
Nasze działanie jest mocno utrudnione.

Postaram się zgłębić temat wymiarów drogi manewrowej. Temat zawilgocenia płyty garażowej jest w trakcie wyjaśniania - informacje w wątku INFORMACJE OD ZARZĄDU\

Pozdrawiam, Leszek Nowak
Witam, wszelkie informacje na temat warunków technicznych dla garażu można znaleść w: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
(Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.)
Rozdział 10 Garaże dla samochodów osobowych
§ 102
§ 103. 1.
§ 104. 1. Dojazd (droga manewrowa) do stanowisk postojowych w garażu jednoprzestrzennym (bez ścian wewnętrznych) powinien mieć szerokość dostosowaną do warunków ruchu takich samochodów, jakie mają być przechowywane, oraz do sposobu ich usytuowania w stosunku do osi drogi, ale co najmniej:
1) przy usytuowaniu prostopadłym - 5,7 m,
2) przy usytuowaniu pod kątem 60° - 4 m,
3) przy usytuowaniu pod kątem 45° - 3,5 m,
4) przy usytuowaniu równoległym - 3 m.
2. Dopuszcza się zmniejszenie wymiaru, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, do 5,0 m, jeżeli stanowiska postojowe mają szerokość co najmniej 2,5 m.
3. Stanowiska postojowe w garażu powinny mieć co najmniej szerokość 2,3 m i długość 5,0 m, z zachowaniem odległości między bokiem samochodu a ścianą lub słupem - co najmniej 0,5 m.
4. Stanowiska postojowe w garażu, przeznaczone dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne, powinny mieć zapewniony dojazd na wózku inwalidzkim z drogi manewrowej do drzwi samochodu co najmniej z jednej strony, o szerokości nie mniejszej niż 1,2 m.

Polecam przeczytać całość oraz zmiany z 2004r.
Pozdrawiam
Michał